Tyler Winklevoss opisuje propozycję stymulacji o wartości 1,8 miliarda dolarów jako kampanię reklamową dla Bitcoin


Podczas gdy Republikanie i Demokraci są zajęci negocjowaniem wielkości pakietu stymulacyjnego, współzałożyciel Gemini, Tyler Winklevoss, jest przekonany, że w końcu będzie jeden zwycięzca – Bitcoin.

W swoim tweecie Tyler Winklevoss opisuje propozycję 1,8 miliarda dolarów, która jest obecnie na stole jako „kampanię reklamową“ dla największej na świecie kryptokuranty.

Po nagłym zakończeniu rozmów stymulacyjnych na początku tego tygodnia, prezydent USA Donald Trump dokonał pełnego zwrotu w górę 9 października, podnosząc ofertę do wyżej wymienionej kwoty.

Nie jest jasne, czy przełamie to impas w negocjacjach, biorąc pod uwagę, że marszałek Izby, Nancy Pelosi, po odrzuceniu poprzednich umów, nie zgodzi się jeszcze na tę propozycję.

Następnie podniósł stawkę, twierdząc, że zaoferuje on więcej pieniędzy na ulgę niż którakolwiek ze stron.

Senatowi republikanie, którzy skupiają się na potwierdzeniu Amy Coney Barrett przed Sądem Najwyższym Stanów Zjednoczonych, są bardzo mało prawdopodobni, aby poprzeć tę umowę. Jak zauważył rynek Lyn Alden, są oni mniej podatni na deficyty w porównaniu z Demokratami i POTUS-em.

„Senat Stanów Zjednoczonych jest miejscem, które należy obserwować, zarówno pod względem wyników wyborów, jak i przedwyborczych. W tym środowisku demokraci lubią deficyty, a Trump lubi deficyty. Senatorowie republikańscy, o wiele mniej.“

Druk pieniędzy wywołany przez światową recesję był główną tezą byka dla Bitcoina przez większą część roku.

Amerykański deficyt budżetowy wzrósł w tym roku, ostatnio przekraczając rekordowe 3 biliony dolarów.